סיכום רבעון שני 2021

הערכות שחקים לגבי השווקים

העלאת ריבית בארה"ב צפויה רק בעוד שנה וחצי שנתיים ולכן הכותרות בעיתונים מטעות ויוצרות את הרושם שכבר מחר זה קורה... הכלכלה צומחת בקצב מהיר בארה"ב וגם אצלנו.

בשלב זה לא משנים את הסיכון בתיקים.

חשוב ליצור אתנו קשר לפני קבלת החלטות!

בשנתיים האחרונות אנו חושבים שפיזור גם לתחומים נוספים, כגון נדל"ן מאפשר הגנה על על תשואות התיקים.

נשמח להיפגש אתכם (ייתכן שעדיין בשיחות ZOOM LIVE אישיות) ולפזר את ההשקעות בצורה מאוזנת.

 הלך על החל"ת:

באמצע יוני בוטלה חובת עטיית המסכות באמצע יולי היא כנראה חוזרת. יעילות החיסון של פייזר יורדת 64%- במניעת הדבקה ומצד שני החיסון מספק הגנה מפני תחלואה קשה- שוקלים מתן מנה שלישית.


מעודד שמספר החולים קשה בישראל לא עולה באותו שיעור של מספר הנדבקים החדשים, מאידך לחסן את כלל אוכלוסיית העולם זה כבר ייקח שנה וחצי (במידה וימצאו מימון ע"י המדינות העשירות).
הכלכלה בישראל צפויה לצמוח השנה בקצב מכובד של 5%. בארה"ב כמו בישראל מתבטלות הטבות החל"ת ודמי האבטלה דבר שדוחף ומתמרץ את שוק העבודה– בסה"כ אלה בשורות טובות.

היכולת לנתח את נתוני העבר ולהצליב אותם עם צפיות המאקרו כלכלה זו המהות של התכנון הפיננסי- ®CFP. אנו בוגרי מחזור א' של המקצוע בישראל משנת 2013 .

בארה"ב האינפלציה מרימה את ראשה לכיוון ה5%. הנשיא ביידן מצליח להוביל את המשך התמיכה הממשלתית בכלכלה האמריקאית- נקווה שיחזיק מעמד.
 

12 שנים לחברת שחקים פלוס:

חברת שחקים פלוס הוקמה בשנת 2009 ואנחנו שמחים להיות חומת המגן שלכם. בשנים שחלפו בכל מצגת, פגישה ושיחה שוטפת המלצנו על השקעה תחת פלטפורמה של פוליסה פיננסית לעומת תיקי השקעות בבנק (לאותה רמת סיכון).

המתקפה האחרונה של נגיף ה COVID-19, שהחלה ב-19.02.202, היא שוב ההוכחה לכך שהרכיב הלא סחיר שקיים בפוליסות (שנמצא במתאם נמוך לשוק ניירות הערך) תרם לתשואה גבוה ומשמעותית.

 

נבחן את ההבדל בין ביצועי תיק השקעות בבנק לביצועי פוליסה פיננסית:

בחרנו ביצרן "אלטשולר שחם", נשווה את תשואת תיק ההשקעות בבנק (מיוצג ע"י קרן נאמנות 35/65 של אלטשולר, מספר נייר 5126180) לבין פוליסה פיננסית "בסט אינווסט", מבית הכשרה חברה לביטוח במסלול המנוהל ע"י אלטשולר ובעל סיכון דומה. 

במצטבר עלה התיק בבנק במשך 5 השנים האחרונות ב19% והפוליסה הפיננסית של אותו היצרן באותה רמת הסיכון בדיוק, עלתה ב45% !!! כלומר הבנק סיפק 1/3 תשואה (עם פי 2 עמלה).


והיכן אתם מושקעים? אותה שאלה יש להפנות להורים שלכם... 

פוליסת חיסכון תשואה מצטברת 45% ב-5 שנים

תיק בבנק תשואה מצטברת 15% ב-5 שנים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הפינה המקצועית: פיזור השקעות מקטין סיכון

קיים פער ריביות משמעותי בין ישראל לארה"ב.

הלוואות "בלון ", עליהן משלמים ריבית שוטפת בלבד וקרן בסוף תקופה, ניתן לקבל כנגד קרנות השתלמות נזילות וכנגד פוליסות חיסכון פיננסיות.

רוב בתי ההשקעות נותנים היום הלוואות בפריים ומעט מהם נותנים אפילו בפריים מינוס חצי שזה אומר 1.1% לשנה בלבד!

מנגד היזמים בארה"ב מוכנים לשלם ריביות גבוהות מאוד על גיוס כספים מישראל כיוון שעבורם הבנקים מבקשים ריבית דו ספרתית. כל עוד הפער הגדול הזה מתקיים, ותחת הבדיקה הקפדנית שלנו את היזמים, יש מקום לבחון השקעה שמקורה במינוף.
דוגמה: השקעה בפוליסת חיסכון פיננסית הניבה בחמש שנים האחרונות בממוצע 6% תשואה שנתית בניכוי עלויות. מינוף על סכום זה יכול להגדיל את תשואת התיק פי 1.5...

שווה לשבת להבין ולבחון את השיטה.

מט"ח: כמעט ללא שינוי מרבעון קודם

מניות/אג"ח:

מתחילת 2021 מדד ת"א 125 עלה ב11.87%, מדד האג"ח תל בונד 60 הניב 3.77% (בתיק השקעות ממוצע בבנק יש 70% אג"ח ו30% מניות... כלומר רוב התיק לא מניב כלום כבר עשור.. ותחשבו על זה).

צמיחה:

ישראל וארה"ב צפויות לצמיחה חיובית חזקה השנה. 

זהב שחור: הנפט שוב ממריא לשמיים

מחירי האנרגיה נפלו מרמת 71$ בינואר 2020, לשפל של עשרות שנים לרמת 20$ לחבית. היום חבית נפט 76$. אנו בוחנים את מחירי הברנט (שנשאב ממעמקי הים הצפוני לעומת "טקסס מתוק" שמופק ממעמקי האדמה) לחובבי הז'אנר מדובר בסיכון עצום.

  

פוליסה 45% רבעון 2 2021.png
פוליסה 15% רבעון 2 2021.png
מטח רבעון 2 2021.png
מניות רבעון שני 2021.png

מקור: אתר בנק ישראל

מקור: אתר הבורסה

נפט רבעון שני 2021.png

מקור: אתר INVESTING.COM

אזהרה לגבי מידע ו/או תוכן המתפרסם בסקירה

ידוע למשתמש כי הניתוחים ו/או הסקירות המופיעים מבוססים על איסוף נתונים מאקרו כלכליים  ובעיקרה תחזית הניתנת על פי ניתוח התפלגות נתוני השערים בעבר ומטיבה של תחזית כזאת לא ניתן לתת כל ערובה שתתממש בפועל. אין בסקירה ו/או באיתותים שיסופקו על ידי שחקים פלוס כדי להוות הצעה או המלצה לגבי רכישת ניירות הערך כלשהם. שחקים פלוס מחזיק או עשוי להחזיק, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין, בין אם בעבור עצמו ובין אם בעבור אחרים, בניירות הערך ו/או נגזרים של החברות הנסקרות ו/או בניירות ערך ונגזרים המייצגים את המדד הנסקר.

 

מסמך זה אינו מכיל הצעה או שידול לכל עסקה שהיא, למרות שהמידע במסמך זה נאסף ממקורות מהימנים ככל הידוע לנו, אין ערובה למידת הדיוק והמושלמות שבו. מסמך זה מוגש לכם למטרות אינפורמטיביות בלבד, ובתנאי שלא יהווה בסיס עיקרי להחלטה כלשהי על ביצוע השקעה. על כל משקיע לקבוע בעצמו את מידת הנאותות של ההשקעה, בהתבסס על שיקולי החוק, המס והחשבונאות הנוגעים לאותו משקיע, אין במסמך זה משום נטילת אחריות של החברה או מי מעובדיו לגבי החלטה כלשהי על ביצוע ההשקעה.