סיכום שנתי 2019

הערכות שחקים לגבי השווקים

ההמלצה האחרונה שלנו לאיפוק על אף הירידות הוכיחה את עצמה. לאור היציבות בשווקים ובסביבה הכלכלית, בשלב זה לא מומלץ לשנות את פריסת הסיכון בתיקים. 
יחד עם זאת בשנתיים האחרונות אנו חושבים שפיזור גם לתחומים נוספים, כגון נדל"ן מאפשר הגנה על תשואות התיקים. נשמח להיפגש אתכם ולפזר את ההשקעות בצורה מאוזנת.

מאחורי הקלעים של שוק ההון!

בסקירה זו נחשוף את הסוד הגדול של שוק ההון.
ניקח לדוגמה בית השקעות דמיוני בשם "שוסטר בזלת". "בשוסטר בזלת" קיימות שתי אופציות לניהול תיק השקעות, באמצעות הבנק או תחת פוליסה פיננסית בחברת ביטוח. בשתי האופציות נבחן סיכון זהה.
להלן מודל הרווחיות של "שוסטר בזלת" מהשקעה של 1 מיליון ₪ :

       ניהול מיליון ש"ח                     תיק השקעות בבנק         פוליסה פיננסית בחברת ביטוח

   

     עלות שנתית ללקוח                        14,000 ש"ח                             8,000 ש"ח

 

  החלק של "שוסטר בזלת"                  12,000 ש"ח                              1,500 ש"ח

               ברווחים

              ברור מטבלה זו שבתי ההשקעות והבנקים יעדיפו לצעוד יחדיו ולהציע ללקוחות שלהם רק את האופציה הראשונה, ניהול תיק ההשקעות בבנק, שהיא רווחית ליצרן וממש לא רווחית למשקיע.

נדל"ן יזמי בארה"ב:

הפרויקטים הראשונים בנדל"ן היזמי בברוקלין ובניו ג'רזי נמכרו וניתן להציג את הביצועים! בעקבות הביקוש הרב להשקעות אלטרנטיביות ולאור ההצלחה שלנו בגיוס כספים בפרויקטים הקודמים, אנו מגייסים כעתה לפרויקטים נוספים.
אנו מלווים את הפרויקט באופן אישי, מבקרים פעמיים בשנה באתר הפרויקט ודואגים לדו"ח רבעוני ולדיווח שוטף מהשטח. קבוצת המשקיעים שאנו מגייסים מתאגדת תחת חברה אמריקאית אחת (LLC) ובאמצעות כספי ההשקעה נרכש הנכס. הנכס נרשם על שם כל אחד מן המשקיעים שנכנסים לפרויקט- זהו הביטחון בעצם.
השילוב בין ההון האנושי של היזמים ליכולת הניתוח והמעקב שלנו יצר רשת ביטחון אצל המשקיעים שלנו.

מט"ח:

המטבעות העיקריים ממשיכים להיחלש מול השקל. 
שערי סוף דצמבר: 3.45₪ לדולר, 3.87₪ לאירו, 4.55₪ לפאונד. 

שנת שיא בבורסות!

מדד ת"א 125 עלה ב21.3%. מדד האג"ח תל בונד 60 עלה ב7.4%. מדד המניות MSCI העולמי זינק ב30%, בארה"ב מדד הS&P 500 עלה ב28.9% ואילו מדד הנאסד"ק קפץ ב35.2%. 

11 שנים לחברת שחקים פלוס:

חברת שחקים פלוס הוקמה בשנת 2009 ואנחנו שמחים להיות חומת המגן שלכם. בשנים שחלפו בכל מצגת, פגישה, ושיחה שוטפת המלצנו על השקעה תחת פלטפורמה של פוליסה פיננסית לעומת תיקי השקעות בבנק (לאותה רמת סיכון).

שנת 2019 היא שוב ההוכחה לכך שהרכיב הלא סחיר שקיים בפוליסות (שנמצא במתאם נמוך לשוק ניירות הערך) תרם לתשואה גבוה ומשמעותית.
אנו ממליצים לתאם אתנו, להורים שלכם פגישת תכנון פיננסי כדי לבחון את תיקי ההשקעות שלהם+ טיפול בייפוי כוח מתמשך עבורם (למקרה שחס וחלילה תהיה ירידה ביכולת התפקודית שלהם).

ריבית:

הריבית ללא שינוי בגובה 0.25%, כלומר ריבית פריים של 1.75% .

עדיין ניתן לקבל הלוואות בתחום הפריים מינוס... שאלו אותנו. מועד החלטת גובה הריבית הבא יהיה ב09/01/2020 צפוי ללא שינוי. בחצי שנה הקרובה הריבית כנראה תרד ל0.1%.

אינפלציה:

אנו נמצאים מתחת ליעד האינפלציה השנתי של 1%-3%. לפי בנק ישראל, האינפלציה ב12 החודשים צפויה להסתכם בעליה של 0.8% בלבד.

בארה"ב קצב האינפלציה ירד לשיעור של 1.7%

 

צמיחה:

המשק הישראלי צפוי לצמוח ב3% ב2019 נתון מעט מאכזב לעומת הצפי של 3.5% . כמו כן הצפי לאחוזי צמיחה דומים בשנת 2020.

זהב שחור:

מחירי האנרגיה מטפסים לרמת 61$ לחבית נפט.

סיכום 2019 מניות כוללה.png

מקור: אתר INVESTING.COM

סיכום 2019 נפט.png

מקור: אתר INVESTING.COM

אזהרה לגבי מידע ו/או תוכן המתפרסם בסקירה

ידוע למשתמש כי הניתוחים ו/או הסקירות המופיעים מבוססים על איסוף נתונים מאקרו כלכליים  ובעיקרה תחזית הניתנת על פי ניתוח התפלגות נתוני השערים בעבר ומטיבה של תחזית כזאת לא ניתן לתת כל ערובה שתתממש בפועל. אין בסקירה ו/או באיתותים שיסופקו על ידי שחקים פלוס כדי להוות הצעה או המלצה לגבי רכישת ניירות הערך כלשהם. שחקים פלוס מחזיק או עשוי להחזיק, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין, בין אם בעבור עצמו ובין אם בעבור אחרים, בניירות הערך ו/או נגזרים של החברות הנסקרות ו/או בניירות ערך ונגזרים המייצגים את המדד הנסקר.

 

מסמך זה אינו מכיל הצעה או שידול לכל עסקה שהיא, למרות שהמידע במסמך זה נאסף ממקורות מהימנים ככל הידוע לנו, אין ערובה למידת הדיוק והמושלמות שבו. מסמך זה מוגש לכם למטרות אינפורמטיביות בלבד, ובתנאי שלא יהווה בסיס עיקרי להחלטה כלשהי על ביצוע השקעה. על כל משקיע לקבוע בעצמו את מידת הנאותות של ההשקעה, בהתבסס על שיקולי החוק, המס והחשבונאות הנוגעים לאותו משקיע, אין במסמך זה משום נטילת אחריות של החברה או מי מעובדיו לגבי החלטה כלשהי על ביצוע ההשקעה.