סיכום רבעון ראשון 2021

הערכות שחקים לגבי השווקים

שלב ההחלמה מהמגפה... ובשלב זה לא מומלץ לשנות את פריסת הסיכון בתיקים.
חשוב ליצור איתנו קשר לפני קבלת החלטות!
בשנתיים האחרונות אנו חושבים שפיזור לתחומים נוספים כגון נדל"ן מאפשר הגנה על תשואות התיקים.

נשמח להיפגש אתכם (יתכן שעדיין בשיחות ZOOM LIVE אישיות) ולפזר את ההשקעות בצורה מאוזנת.

הייתכן שהקורונה מאחורינו ?

נשבר שיא של כל הזמנים במכירת רכב חדש! כ-103,000 רכבים חדשים עלו על הכביש ברבעון החולף.


4.3.21 ראש הממשלה בנימין נתניהו: "בגדול זה מאחורינו".

החיסונים מאזנים את העלייה בתחלואה וד"ר פרייס שוקלת "לוותר לנו" על עטית מסכות... נתב"ג חזר לתפקד וכבר אין תורים לבדיקות הקורונה בשדה... ניצנים ראשונים לסוף הסאגה...

החברים שלכם בשחקים פלוס מאושרים מהדרך בה צעדנו יד ביד במשבר הקורונה .

היכולת לנתח את נתוני העבר ולהצליב אותם עם צפיות המאקרו כלכלה זו המהות של התכנון הפיננסי- ®CFP. אנו בוגרי מחזור א' של המקצוע בישראל משנת 2013 .


בארה"ב האינפלציה נמוכה, ועד סוף 2021 צפוי לעלות לכ-2%. הנשיא ביידן מנסה להחזיר את איראן למשא ומתן, כנ"ל את צפון קוריאה ובגדול לייצג את הקול האמריקאי השפוי וההומני... נקווה שזה לא יפגע בכלכלת ארה"ב.

12 שנים לחברת שחקים פלוס:

חברת שחקים פלוס הוקמה בשנת 2009 ואנחנו שמחים להיות חומת המגן שלכם. בשנים שחלפו בכל מצגת, פגישה ושיחה שוטפת המלצנו על השקעה תחת פלטפורמה של פוליסה פיננסית לעומת תיקי השקעות בבנק (לאותה רמת סיכון).

המתקפה האחרונה של נגיף ה COVID-19, שהחלה ב-19.02.202, היא שוב ההוכחה לכך שהרכיב הלא סחיר שקיים בפוליסות (שנמצא במתאם נמוך לשוק ניירות הערך) תרם לתשואה גבוה ומשמעותית.

 

נבחן את ההבדל בין ביצועי תיק השקעות בבנק לביצועי פוליסה פיננסית:

בחרנו ביצרן "אלטשולר שחם", נשווה את תשואת תיק ההשקעות בבנק (מיוצג ע"י קרן נאמנות 35/65 של אלטשולר, מספר נייר 5126180) לבין פוליסה פיננסית "בסט אינווסט", מבית הכשרה חברה לביטוח במסלול המנוהל ע"י אלטשולר ובעל סיכון דומה. 

במצטבר עלה התיק בבנק במשך 5 השנים האחרונות ב 17% והפוליסה הפיננסית של אותו היצרן באותה רמת הסיכון בדיוק, עלתה ב 45% !!! כלומר הבנק סיפק 1/3 תשואה


והיכן אתם מושקעים? אותה שאלה יש להפנות להורים שלכם... 

הפינה המקצועית: סעיף 125ד'

בני הגיל ה-3? נולדתם לפני שנת 1948 או במהלכה? מגיע לכם הטבת מס משמעותית שמסתתרת בפוליסה הפיננסית... זוג גמלאים ייהנה מהחזר שנתי עד לסך 4,250 ₪ ובודד בגיל זה יכול להנות מהחזרי מס של עד ₪3,390. 

לפני 15 שנים היו ריביות נאות בפיקדונות ובתוכ"ח בבנקים ורצו להקל על הגמלאים ובפקודת מס הכנסה הכניסו את תקנה 125 ד' לימים הריביות במכשירים אלה התאפסו והמכשיר הפיננסי היחידי כיום שנשען על הטבה זו הוא הפוליסה הפיננסית.
להסברים מפורטים: פנו לחברים בשחקים פלוס!

מט"ח: אולי מדובר בהשפעה של בחירת נשיא דמוקרטי בארה"ב... מתחזקים המטבעות העיקריים מול השקל

שערי סוף הרבעון: 3.33₪ לדולר, 3.91₪ לאירו, ליש"ט 4.58₪ לפאונד .

מקור: בנק ישראל

מניות/אג"ח:

מדד ת"א 125 עלה ב5.5%, מדד האג"ח תל בונד 60 הניב 1.7% (בתיק השקעות ממוצע בבנק יש 70% אגח ו-30% מניות... כלומר רוב התיק לא מניב כלום כבר עשור....ותחשבו על זה)
 

צמיחה:

ישראל וארה"ב צפויות לצמיחה חיובית השנה. 

זהב שחור: התנודה הגדולה ביותר מעולם בנפט

מחירי האנרגיה נפלו מרמת 71$ בינואר 2020, לשפל של עשרות שנים לרמת 20 $ לחבית נפט (היום הם ברמת 63$). אנו בוחנים את מחירי הברנט (שנשאב ממעמקי הים הצפוני לעומת "טקסס מתוק" שמופק ממעמקי האדמה) לחובבי הז'אנר מדובר בסיכון עצום והמגמה נעצרה סביב רמת ה60$ לחבית.

2021 רבעון 1 מניות.png

מקור: אתר הבורסה

נפט רבעון 1 2021.png

מקור: אתר INVESTING.COM

אזהרה לגבי מידע ו/או תוכן המתפרסם בסקירה

ידוע למשתמש כי הניתוחים ו/או הסקירות המופיעים מבוססים על איסוף נתונים מאקרו כלכליים  ובעיקרה תחזית הניתנת על פי ניתוח התפלגות נתוני השערים בעבר ומטיבה של תחזית כזאת לא ניתן לתת כל ערובה שתתממש בפועל. אין בסקירה ו/או באיתותים שיסופקו על ידי שחקים פלוס כדי להוות הצעה או המלצה לגבי רכישת ניירות הערך כלשהם. שחקים פלוס מחזיק או עשוי להחזיק, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין, בין אם בעבור עצמו ובין אם בעבור אחרים, בניירות הערך ו/או נגזרים של החברות הנסקרות ו/או בניירות ערך ונגזרים המייצגים את המדד הנסקר.

 

מסמך זה אינו מכיל הצעה או שידול לכל עסקה שהיא, למרות שהמידע במסמך זה נאסף ממקורות מהימנים ככל הידוע לנו, אין ערובה למידת הדיוק והמושלמות שבו. מסמך זה מוגש לכם למטרות אינפורמטיביות בלבד, ובתנאי שלא יהווה בסיס עיקרי להחלטה כלשהי על ביצוע השקעה. על כל משקיע לקבוע בעצמו את מידת הנאותות של ההשקעה, בהתבסס על שיקולי החוק, המס והחשבונאות הנוגעים לאותו משקיע, אין במסמך זה משום נטילת אחריות של החברה או מי מעובדיו לגבי החלטה כלשהי על ביצוע ההשקעה.