סיכום רבעון שלישי 2020

הערכות שחקים לגבי השווקים

אנו עוקבים מקרוב אחר השפעות הווירוס COVID-19 ובשלב זה לא מומלץ לשנות את פריסת הסיכון בתיקים. חשוב ליצור איתנו קשר לפני קבלת החלטות!
בשנתיים האחרונות אנו חושבים שפיזור גם לתחומים נוספים, כגון נדל"ן מאפשר הגנה על על תשואות התיקים. נשמח להיפגש אתכם (ייתכן שעדיין בשיחות ZOOM LIVE אישיות) ולפזר את ההשקעות בצורה מאוזנת.

בחגים התחדשנו בסגר 2:
 

בארה"ב האינפלציה נמוכה, שיעור המובטלים ירד מ14% ל8.5% בעיקר בזכות תכניות התמיכה של הFED בשווקים. מניות ה FAANG (פייסבוק, אמזון אפל, נטפליקס וגוגל) הובילו את התיקון בבורסות ארה"ב ומשכו את השוק הישראלי לתיקון משמעותי.
התחלה של נורמליזציה עם מדינות המפרץ לא הרגיעה את הציבור הישראלי שיוצא בהמוניו להפגנות כנגד הממשל. בנוסף, הקפיצה בתחלואה מסביב לגלובוס, ההידבקות של טראמפ בקורונה, הבחירות המתקרבות לנשיאות ארה"ב ב-3/11/2020 , ההדבקות ההמוניות במגזר החרדי והערבי

כל אלה מכניסים את המשקיעים לדריכות.
הקורונה כאן כדי להישאר ועלינו להתאים את עצמנו למציאות החדשה... פגישות שוטפות, ראיונות
עבודה, ישיבות דירקטוריון, ולימודים בכללם יעברו יותר ויותר ל"זומים" למיניהם...כדאי לנו להסתגל ולהפיק משיטת התקשורת החדשה את המקסימום.

 

כל תנודה חדה שתגיע בשנה הקרובה ראוי שנתייחס אליה בראי הזמן ונבין שהכלל מספר אחד של וורן באפט תמיד עובד לאורך השנים:


"לא מוכרים תיק השקעות בהפסד"

11 שנים לחברת שחקים פלוס:

חברת שחקים פלוס הוקמה בשנת 2009 ואנחנו שמחים להיות חומת המגן שלכם. בשנים שחלפו בכל מצגת, פגישה ושיחה שוטפת המלצנו על השקעה תחת פלטפורמה של פוליסה פיננסית לעומת תיקי השקעות בבנק (לאותה רמת סיכון).

המתקפה האחרונה של נגיף ה COVID-19, שהחלה ב 19.02.2020, היא שוב ההוכחה לכך שהרכיב הלא סחיר שקיים בפוליסות (שנמצא במתאם נמוך לשוק ניירות הערך) תרם לתשואה גבוה ומשמעותית.

 

נבחן את ההבדל בין ביצועי תיק השקעות בבנק לביצועי פוליסה פיננסית:

בכל רבעון נציג לכם את ההבדל התהומי בין תיק בבנק לפוליסה פיננסית, באותה רמת סיכון אשר
מנוהלות ע"י אותו היצרן.
בחרנו ביצרן "אלטשולר שחם", נשווה את תשואת תיק ההשקעות בבנק (מיוצג ע"י קרן נאמנות 35/65 של אלטשולר, מספר נייר 5126180) לבין פוליסה פיננסית "בסט אינווסט", מבית הכשרה חברה לביטוח במסלול המנוהל ע"י אלטשולר ובעל סיכון דומה. בחרנו בתקופה שבין

01.01.2018-30.09.2022 שמאופיינת בתנודות חזקות בשוק ההון .


במצטבר עלה התיק בבנק ב 7.41% והפוליסה ב 12.65%!!!

מט"ח: עם הגעת הגל השני מתחזקים המטבעות העיקריים מול השקל

שערי סוף ספטמבר: 3.44₪ לדולר, 4.02₪ לאירו, ליש"ט 4.41₪ לפאונד. 

מקור: בנק ישראל

מניות: 2/3 מהירידות חזרו

מדד ת"א 125 ירד ב17.14% מדד האג"ח תל בונד 60 ירד ב3.18%. 

צמיחה:

המשק הישראלי צפוי להתכווץ ב2020 ועדיין מוקדם להעריך בכמה. ככל שהמשק יושבת לתקופה
ארוכה יותר והסגר יהיה הדוק יותר ויחלוש על ענפי מסחר רבים יותר כך ההתאוששות תהיה איטית
יותר ויהיה צורך בתמיכה ממשלתית רחבה יותר.

זהב שחור: החזרנו מחצית מהשפל

מחירי האנרגיה נפלו בסוף הרבעון לשפל של עשרות שנים לרמת 20$ לחבית. נפט (היום הם ברמת
$39) אנו בוחנים את מחירי הברנט (שנשאב ממעמקי הים הצפוני לעומת "טקסס מתוק" שמופק
ממעמקי האדמה) לחובבי הז'אנר מדובר בסיכון עצום עם סיכוי דומה.

מניות רבעון 3 2020.png

מקור: אתר הבורסה

נפט רבעון 3 2020.png

מקור: אתר INVESTING.COM

אזהרה לגבי מידע ו/או תוכן המתפרסם בסקירה

ידוע למשתמש כי הניתוחים ו/או הסקירות המופיעים מבוססים על איסוף נתונים מאקרו כלכליים  ובעיקרה תחזית הניתנת על פי ניתוח התפלגות נתוני השערים בעבר ומטיבה של תחזית כזאת לא ניתן לתת כל ערובה שתתממש בפועל. אין בסקירה ו/או באיתותים שיסופקו על ידי שחקים פלוס כדי להוות הצעה או המלצה לגבי רכישת ניירות הערך כלשהם. שחקים פלוס מחזיק או עשוי להחזיק, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין, בין אם בעבור עצמו ובין אם בעבור אחרים, בניירות הערך ו/או נגזרים של החברות הנסקרות ו/או בניירות ערך ונגזרים המייצגים את המדד הנסקר.

 

מסמך זה אינו מכיל הצעה או שידול לכל עסקה שהיא, למרות שהמידע במסמך זה נאסף ממקורות מהימנים ככל הידוע לנו, אין ערובה למידת הדיוק והמושלמות שבו. מסמך זה מוגש לכם למטרות אינפורמטיביות בלבד, ובתנאי שלא יהווה בסיס עיקרי להחלטה כלשהי על ביצוע השקעה. על כל משקיע לקבוע בעצמו את מידת הנאותות של ההשקעה, בהתבסס על שיקולי החוק, המס והחשבונאות הנוגעים לאותו משקיע, אין במסמך זה משום נטילת אחריות של החברה או מי מעובדיו לגבי החלטה כלשהי על ביצוע ההשקעה.