סיכום שנתי 2018

הערכות שחקים לגבי השווקים

הניסיון מראה שתנודה חזקה כלפי מטה תגרור תנודה חזקה כלפי מעלה לכן בשלב זה לא מומלץ לשנות את פריסת הסיכון בתיקים. יחד עם זאת בשנתיים האחרונות אנו חושבים שפיזור גם לתחומים נוספים , כגון נדל"ן מאפשר הגנה על תשואות התיקים. נשמח להיפגש אתכם ולפזר את ההשקעות בצורה מאוזנת.

שנתי 2018 11.png
חצי שנתי 2018 1.png

 כל ציוץ של דונאלד טראמפ והנכסים הפיננסים פנסיונים שלנו מתנדנדים ברוח. הדמות של המאפיונר בסרטי ה B MOVIES, מעולם לא נראתה טוב יותר. עילג, נרקסיסט, גזען, והנשיא הראשון שמפטר את כל יועציו הכלכליים. טראמפ מתעקש על הקמת חומה בגבול עם מקסיקו ומוכן להשבית את כל הממשל האמריקאי ל3 חודשים כדי להשיג את גחמותיו. מצד אחד מוביל מהלכים עסקיים שלא טופלו כבר 4 עשורים ומנגד מסכן את כל הצמיחה הגלובלית. האבטלה בארה"ב צללה לרמה הנמוכה ביותר מזה 50 שנה. הוכרזה מלחמת סחר על סין. יש נסיגה מתוכננת של הצבא האמריקאי מסוריה..."שמח" בארה"ב ולכן "שמח" בישראל ובכל העולם.

אנחנו נמשיך לעקוב....

חומת מגן - תיבת אוצר ושמה פוליסה פיננסית

השנה אנחנו חוגגים עשור לחברת "שחקים פלוס"! ואנחנו שמחים להיות חומת המגן שלכם. בעשור החולף בכל מצגת, פגישה, ושיחה שוטפת המלצנו על השקעה תחת פלטפורמה של פוליסה פיננסית לעומת תיקי השקעות בבנק (לאותה רמת סיכון). השנה החולפת היא ההוכחה לכך שהרכיב הלא סחיר שקיים בפוליסות (שנמצא במתאם נמוך לשוק ניירות הערך) חסך עד מחצית מירידת התיקים בבנק.

לרגל חגיגות העשור אנו ממליצים לתאם אתנו, להורים שלכם פגישת תכנון פיננסי כדי לבחון את תיקי ההשקעות שלהם ולוודא שהם במוצרים הנכונים.

ריבית

עליות הריבית של הפד האמריקאי לרמת 2.25%-2.5% לא הותירו ברירה ולראשונה מזה 7 שנים עלתה הריבית לגובה 0.25%, כלומר ריבית פריים של 1.75%. הערכה כי הריביות בארה"ב שוב יעלו השנה ב0.25%, ואצלנו... נחכה לנגיד החדש.

 

שובה של האינפלציה

אנו נמצאים ביעד האינפלציה השנתי של 1%-3%, לפי בנק ישראל לשנת 2019 האינפלציה החזויה 12 חודשים קדימה לא עלתה ונשארה 1.2%. בארה"ב קצב האינפלציה סביב ה2%.

צמיחה

לפי סקירת המנהלים שפרסם בנק ישראל המשק הישראלי צפוי לצמוח ב3.2% ב2018 נתון מעט מאכזב לעומת הצפי של 3.5% ועדיין קצב מכובד. הצפי יורד בהתאם ל3.2% לשנת 2019.

 

 

 

 

 

זהב שחור

מחירי האנרגיה שוב צנחו לרמת 45$ לחבית נפט. אנחנו רחוקים ב10$ לחבית משפל של 5 שנים.

 

 

 

הדולר

שנת תזזית מול רוב המטבעות בעולם ושוב למדנו שלא ניתן לתת עליו תחזית. לאחרונה זינק ב8% מול השקל  ל3.74₪ לדולר, האירו התחזק ב3% מול השקל ל4.26. חזרנו לרמות של ינואר 2017 וינואר 2015.

 

נבחן את שהתרחש במדדים המובילים ב2018- דצמבר מחק שנה שלמה!

מדד ת"א 125 ירד מתחילת השנה ב2.29% (9.22% רק בדצמבר) מדד תל בונד 40 ירד ב0.57% (ב0.45% רק בדצמבר) בהחלט סיבה לשקול פיזור ההשקעות לאפיקים מגוונים.

שנתי 2018 3.png

מקור: אתר הבורסה לניירות ערך

אזהרה לגבי מידע ו/או תוכן המתפרסם בסקירה

ידוע למשתמש כי הניתוחים ו/או הסקירות המופיעים מבוססים על איסוף נתונים מאקרו כלכליים  ובעיקרה תחזית הניתנת על פי ניתוח התפלגות נתוני השערים בעבר ומטיבה של תחזית כזאת לא ניתן לתת כל ערובה שתתממש בפועל. אין בסקירה ו/או באיתותים שיסופקו על ידי שחקים פלוס כדי להוות הצעה או המלצה לגבי רכישת ניירות הערך כלשהם. שחקים פלוס מחזיק או עשוי להחזיק, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין, בין אם בעבור עצמו ובין אם בעבור אחרים, בניירות הערך ו/או נגזרים של החברות הנסקרות ו/או בניירות ערך ונגזרים המייצגים את המדד הנסקר.

 

מסמך זה אינו מכיל הצעה או שידול לכל עסקה שהיא, למרות שהמידע במסמך זה נאסף ממקורות מהימנים ככל הידוע לנו, אין ערובה למידת הדיוק והמושלמות שבו. מסמך זה מוגש לכם למטרות אינפורמטיביות בלבד, ובתנאי שלא יהווה בסיס עיקרי להחלטה כלשהי על ביצוע השקעה. על כל משקיע לקבוע בעצמו את מידת הנאותות של ההשקעה, בהתבסס על שיקולי החוק, המס והחשבונאות הנוגעים לאותו משקיע, אין במסמך זה משום נטילת אחריות של החברה או מי מעובדיו לגבי החלטה כלשהי על ביצוע ההשקעה.