סיכום שנה 2020

הערכות שחקים לגבי השווקים

רואים את האור בקצה הנגיף...

 ובשלב זה לא מומלץ לשנות את פריסת הסיכון בתיקים. חשוב ליצור איתנו קשר לפני קבלת החלטות !
בשנתיים האחרונות אנו חושבים שפיזור גם לתחומים נוספים כגון נדל"ן מאפשר הגנה על תשואות התיקים. נשמח להיפגש אתכם (יתכן שעדיין בשיחות ZOOM LIVE אישיות) ולפזר את ההשקעות בצורה מאוזנת .

שנת הכתר SARS-CoV-2:

הנגיף הפך את שנת 2020 לרכבת הרים מטורפת בשוק ההון ובכלל. כמעט 2 מיליון נפטרו מהנגיף וכ-90 מיליון נדבקו בו . החברים שלכם ב"שחקים פלוס" מאושרים שהצלחנו למנוע מכם (לעיתים בגופנו..) מכירת תיקי ההשקעות שלכם במרץ אפריל 2020, בעקבות המפולת הגדולה. עשינו זאת באמצעות מצגות, שיחות זום, סקירות, ופרסום מאמרים בקבוצות הווטסאפ שלנו.

התבססנו על מחקרים שנערכו על פני עשרות שנים וחקרו את המגפות הגדולות של המאה החולפת והשפעתן על שוק המניות ומכאן על נכסי המשקיעים בתחומי הפיננסים הפנסיה והנדל"ן.
ההמלצה הייתה ברורה והגיע ממדרשו של גורו ההשקעות וורן באפט.

יש להקפיד על 2 כללים :
כלל מספר 1 - לא מוכרים תיקי השקעות בהפסד אף פעם .
כלל מספר 2 - לא לשכוח את כלל מספר 1 לעולם !
מי שאימץ את ההמלצה חזר מבור של 15%- תשואה במרץ ל3%+ בסיכום שנתי! מי שמכר את
השקעותיו במרץ לא חזר ולא יחזיר הפסד זה.

היכולת לנתח את נתוני העבר ולהצליב אותם עם צפיות המאקרו כלכלה זו המהות של התכנון הפיננסי ®CFP. אנו בוגרי מחזור א' של המקצוע בישראל משנת 2013 .

החלום מתגשם: ענקיות התרופות : AstraZeneca, Pfizer, Moderna מביאות לישראל את בשורת החיסון. החברות מתמקדות בכתר המעטפת של וירוס הקורונה, שעל שמו נקרא הנגיף, והוא מאפשר את ההדבקה הראשונית והחדירה לתאי הגוף. הצפי האופטימי שמחצית אוכלוסיית ישראל תחוסן עד לחודש אפריל 2021. 

בארה"ב האינפלציה נמוכה, ועד סוף 2021 צפוי לעלות לכ-2%. ב2020 הדפיסו האמריקאים 20% מכמות הכסף שהודפסה אי פעם! הרוב עבר לתמיכה בחברות ובתעשייה כך שיעור המובטלים ירד מ14% בלב המשבר ל7% ולצפי של 5.5% בסוף 2021.

מניות ה FAANG (פייסבוק, אמזון, אפל, נטפליקס וגוגל), הובילו את התיקון בבורסות ארה"ב ומשכו את השוק הישראלי לתיקון משמעותי.

11 שנים לחברת שחקים פלוס:

חברת שחקים פלוס הוקמה בשנת 2009 ואנחנו שמחים להיות חומת המגן שלכם. בשנים שחלפו בכל מצגת, פגישה ושיחה שוטפת המלצנו על השקעה תחת פלטפורמה של פוליסה פיננסית לעומת תיקי השקעות בבנק (לאותה רמת סיכון).

המתקפה האחרונה של נגיף הCOVID-19, שהחלה ב19.02.2020, היא שוב ההוכחה לכך שהרכיב הלא סחיר שקיים בפוליסות (שנמצא במתאם נמוך לשוק ניירות הערך) תרם לתשואה גבוה ומשמעותית.

 

נבחן את ההבדל בין ביצועי תיק השקעות בבנק לביצועי פוליסה פיננסית:

בחרנו ביצרן "אלטשולר שחם", נשווה את תשואת תיק ההשקעות בבנק (מיוצג ע"י קרן נאמנות 35/65 של אלטשולר, מספר נייר 5126180) לבין פוליסה פיננסית "בסט אינווסט", מבית הכשרה חברה לביטוח במסלול המנוהל ע"י אלטשולר ובעל סיכון דומה .

במצטבר עלה התיק בבנק במשך 5 השנים האחרונות ב%14 והפוליסה הפיננסית של אותו היצרן באותה רמת הסיכון בדיוק, עלתה ב%37.5 !!

הפינה המקצועית: סעיף "אריכות ימים" בחשבון הבנק

בכל סקירה נציג בפניכם מושג מעולמות הפיננסים, הפנסיה והנדל"ן .
זוגות רבים בישראל פותחים חשבון בנק משותף. חשבון כזה עשוי להיות גם פתרון להורים מזדקנים המבקשים להיעזר בילדיהם בניהול כספם. עם זאת רובנו לא בהכרח מודעים לטופס אריכות ימים, סעיף היוותרות בחיים, שאמור להופיע כחלק מטופס פתיחת החשבון ולתת מענה במקרה שאחד מבני הזוג נפטר .
מטרת הטופס היא להימנע מהקפאת החשבון בעקבות פטירת אחד מהשותפים בחשבון, ולאפשר לבן הזוג שנותר בחיים למשוך כספים מהחשבון רק כדי לבצע פעילות שגרתית ושוטפת בחשבון (לא פעילות בניירות ערך ובחסכונות), זאת עד להוצאת צו ירושה או צו קיום צוואה.
יש לזכור שהטופס אינו מאפשר לבן הזוג שנותר בחיים ל"רוקן" את החשבון כי הרי הכספים הם חלק מעיזבונו של הנפטר. אם בן הזוג שנותר בחיים משך כספים מהחשבון, הוא עלול להיתבע להחזירם ולחלקם בהתאם לצו ירושה או לצו קיום צוואה .
ובעברית: הבנק מגן על עצמו מפני תביעה ולעיתים יעכב הוצאת כספים שהתחייבתם להוציא לתקופה שעלולה להגיע לשנה. ניתן לפתור את הסוגיה בקלות– העברת הכספים מהבנק לפוליסה פיננסית ומינוי בן/בת הזוג כמוטבים מלאים ובמקרה פטירה, חס וחלילה, הכסף נשאר בשליטה שלכם!!!

מט"ח: עם הגעת הגל השלישי נחלשים המטבעות העיקריים מול השקל

שערי סוף השנה: 3.18₪ לדולר, 3.9₪ לאירו, ליש"ט 4.32₪ לפאונד.

מניות: 2/3 מהירידות חזרו

מדד ת"א 125 ירד, ב 3.5% מדד האג"ח תל בונד 60 הניב 0.24%.

 

 

 

 

 

 

 

 

צמיחה:

כלכלות העולם חוו צמיחה שלילית השנה אבל המגזר הטכנולוגי וההרחבה הכמותית האדירה בארה"ב והמשמעותית באירופה בתוספת גל החיסונים דוחפים את גלגלי השווקים קדימה . ישראל וארה"ב צפויות לצמיחה חיובית בשנה הבאה. 

זהב שחור: התנודה הגדולה ביותר מעולם בנפט

מחירי האנרגיה נפלו מרמת 71$ בינואר 2020, לשפל של עשרות שנים לרמת 20 $ לחבית נפט (היום הם ברמת 54$). אנו בוחנים את מחירי הברנט (שנשאב ממעמקי הים הצפוני לעומת "טקסס מתוק" שמופק ממעמקי האדמה) לחובבי הז'אנר מדובר בסיכון עצום עם סיכוי דומה.

סיכום 2020 מניות 2.png
סיכום 2020 מניות 1.png
סיכום 2020.png
סיכום שנה 2020 מניות.png

מקור: אתר בנק ישראל

נפט סיכום 2020.png

מקור: אתר INVESTING.COM

אזהרה לגבי מידע ו/או תוכן המתפרסם בסקירה

ידוע למשתמש כי הניתוחים ו/או הסקירות המופיעים מבוססים על איסוף נתונים מאקרו כלכליים  ובעיקרה תחזית הניתנת על פי ניתוח התפלגות נתוני השערים בעבר ומטיבה של תחזית כזאת לא ניתן לתת כל ערובה שתתממש בפועל. אין בסקירה ו/או באיתותים שיסופקו על ידי שחקים פלוס כדי להוות הצעה או המלצה לגבי רכישת ניירות הערך כלשהם. שחקים פלוס מחזיק או עשוי להחזיק, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין, בין אם בעבור עצמו ובין אם בעבור אחרים, בניירות הערך ו/או נגזרים של החברות הנסקרות ו/או בניירות ערך ונגזרים המייצגים את המדד הנסקר.

 

מסמך זה אינו מכיל הצעה או שידול לכל עסקה שהיא, למרות שהמידע במסמך זה נאסף ממקורות מהימנים ככל הידוע לנו, אין ערובה למידת הדיוק והמושלמות שבו. מסמך זה מוגש לכם למטרות אינפורמטיביות בלבד, ובתנאי שלא יהווה בסיס עיקרי להחלטה כלשהי על ביצוע השקעה. על כל משקיע לקבוע בעצמו את מידת הנאותות של ההשקעה, בהתבסס על שיקולי החוק, המס והחשבונאות הנוגעים לאותו משקיע, אין במסמך זה משום נטילת אחריות של החברה או מי מעובדיו לגבי החלטה כלשהי על ביצוע ההשקעה.