סיכום שנתי 2021

הערכות שחקים לגבי השווקים

צפי להעלאות קטנות של הריבית בסוף 2022 שליטה יחסית בחולים הקשים, התרופה לקורונה שהגיעה ארצה והיציבות הכלכלית העולמית הם הגורמים שמובילים לכך שבשלב זה לא משנים את הסיכון בתיקים.

חשוב ליצור איתנו קשר לפני קבלת החלטות!

אנו חושבים שפיזור גם לתחומים נוספים כגון נדל"ן מאפשר הגנה על תשואות התיקים. 

שנת שניא בפיננסים:

וגם... ג'ף בזוס בחלל, אילון מאסק נוסק עם מניית טסלה, ביידן החליף את טראמפ לא לפני שחוליגנים כבשו את גבעת הקפיטול, שיטפונות במערב אירופה ושלג בטקסס...משבר האקלים בעיצומו ומאידך פיתחו חיסון למגפת הקורונה במהירות שיא... התמודדו עם וריאנטים ועוד יתמודדו איתם בעתיד.
ואצלנו הממשלה מספר 36: ממשלת נתניהו הוחלפה ביוני 2021 ע"י ממשלת בנט/לפיד.

את התוצאות של מהלך זה אנו עדיין לומדים.


מדדי הבורסות בעולם ובישראל שברו שיאים. בישראל נולדו עשרות יוניקורנים ועוד היד נטויה.

הריבית בארה"ב צפויה לעלות בשתיים או שלוש פעימות עד לסוף 2022 ובישראל אולי עליה קטנטונת לאחר עשור של ריבית רצפה 0.1%.

היכולת לנתח את נתוני העבר ולהצליב אותם עם צפיות המאקרו כלכלה זו המהות של התכנון הפיננסי- ®CFP. אנו בוגרי מחזור א' של המקצוע בישראל משנת 2013 .

13 שנים לחברת שחקים פלוס:

חברת שחקים פלוס הוקמה בשנת 2009 ואנחנו שמחים להיות חומת המגן שלכם. בשנים שחלפו בכל מצגת, פגישה ושיחה שוטפת המלצנו על השקעה תחת פלטפורמה של פוליסה פיננסית לעומת תיקי השקעות בבנק (לאותה רמת סיכון).

המתקפה האחרונה של נגיף ה COVID-19, שהחלה ב-19.02.202, היא שוב ההוכחה לכך שהרכיב הלא סחיר שקיים בפוליסות (שנמצא במתאם נמוך לשוק ניירות הערך) תרם לתשואה גבוה ומשמעותית.

 

נבחן את ההבדל בין ביצועי תיק השקעות בבנק לביצועי פוליסה פיננסית:

בבחרנו ביצרן "אלטשולר שחם", נשווה את תשואת תיק ההשקעות בבנק (מיוצג ע"י קרן נאמנות 35/65 של אלטשולר, מספר נייר 5126180) לבין פוליסה פיננסית "בסט אינווסט ", מבית הכשרה חברה לביטוח במסלול המנוהל ע"י אלטשולר ובעל סיכון דומה.
במצטבר עלה התיק בבנק במשך 5 השנים האחרונות ב22% והפוליסה הפיננסית של אותו היצרן באותה רמת הסיכון בדיוק, עלתה ב42%!!! כלומר הבנק סיפק 1/2 תשואה (עם פי 2 עמלה).

והיכן אתם מושקעים? אותה שאלה יש להפנות להורים שלכם...

פוליסת חיסכון תשואה מצטברת 42% ב-5 שנים

תיק בבנק תשואה מצטברת 22% ב-5 שנים

 

 

 

 

 

 

 

הפינה המקצועית: פיזור השקעות מקטין סיכון

קיים פער ריביות משמעותי בין ישראל לארה"ב.

הלוואות "בלון", עליהן משלמים ריבית שוטפת בלבד וקרן בסוף תקופה, ניתן לקבל כנגד קרנות השתלמות נזילות וכנגד פוליסות חיסכון פיננסיות.

רוב בתי ההשקעות נותנים היום הלוואות בפריים ומעט מהם נותנים אפילו בפריים מינוס חצי שזה אומר 1.1% לשנה בלבד!

מנגד היזמים בארה"ב מוכנים לשלם ריביות גבוהות מאוד על גיוס כספים מישראל כיוון שעבורם הבנקים מבקשים ריבית דו ספרתית. כל עוד הפער הגדול הזה מתקיים, ותחת הבדיקה הקפדנית שלנו את היזמים, יש מקום לבחון השקעה שמקורה במינוף.
דוגמה: השקעה בפוליסת חיסכון פיננסית הניבה בחמש שנים האחרונות בממוצע 6% תשואה שנתית בניכוי עלויות. מינוף על סכום זה יכול להגדיל את תשואת התיק פי 1.5 ...

שווה לשבת, להבין ולבחון את השיטה.

מט"ח: לא מעלים בארה"ב ריבית ולכן השקל שוב התחזק

מניות/אג"ח:

 

מתחילת 2021 מדד ת"א 125 עלה ב31%, מדד האג"ח תל בונד 60 הניב 7.56%.

  

צמיחה:

ישראל וארה"ב צפויות לצמיחה חיובית חזקה השנה.

זהב שחור: הנפט שוב מעל 80 $ לחבית

מחירי האנרגיה נפלו מרמת 71$ בינואר 2020, לשפל של עשרות שנים לרמת 20$ לחבית. היום מחיר חבית נפט 81$. אנו בוחנים את מחירי הברנט (שנשאב ממעמקי הים הצפוני לעומת "טקסס מתוק" שמופק ממעמקי האדמה) לחובבי הז'אנר מדובר בסיכון עצום.

סיכום 2021 השוואה.png בנק.png
סיכום 2021 השוואה.png
סיכום 2021 מטח.png
סיכום 2021 מניות.png

מקור: אתר INVESTING.COM

מקור: אתר בנק ישראל

מקור: אתר הבורסה

סיכום 2021 נפט.png

מקור: אתר INVESTING.COM

אזהרה לגבי מידע ו/או תוכן המתפרסם בסקירה

ידוע למשתמש כי הניתוחים ו/או הסקירות המופיעים מבוססים על איסוף נתונים מאקרו כלכליים  ובעיקרה תחזית הניתנת על פי ניתוח התפלגות נתוני השערים בעבר ומטיבה של תחזית כזאת לא ניתן לתת כל ערובה שתתממש בפועל. אין בסקירה ו/או באיתותים שיסופקו על ידי שחקים פלוס כדי להוות הצעה או המלצה לגבי רכישת ניירות הערך כלשהם. שחקים פלוס מחזיק או עשוי להחזיק, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין, בין אם בעבור עצמו ובין אם בעבור אחרים, בניירות הערך ו/או נגזרים של החברות הנסקרות ו/או בניירות ערך ונגזרים המייצגים את המדד הנסקר.

 

מסמך זה אינו מכיל הצעה או שידול לכל עסקה שהיא, למרות שהמידע במסמך זה נאסף ממקורות מהימנים ככל הידוע לנו, אין ערובה למידת הדיוק והמושלמות שבו. מסמך זה מוגש לכם למטרות אינפורמטיביות בלבד, ובתנאי שלא יהווה בסיס עיקרי להחלטה כלשהי על ביצוע השקעה. על כל משקיע לקבוע בעצמו את מידת הנאותות של ההשקעה, בהתבסס על שיקולי החוק, המס והחשבונאות הנוגעים לאותו משקיע, אין במסמך זה משום נטילת אחריות של החברה או מי מעובדיו לגבי החלטה כלשהי על ביצוע ההשקעה.